Finance

Peníze nám někdy chybí


Někdy nám lidem dojdou peníze. A jistě se mnou souhlasíte, že stane-li se to, není těm, jež to potká, vůbec příjemně. Což je logické. Bez peněz se přece nesežene skoro nic, bez nich musíme ledacos postrádat, a to včetně toho, bez čeho se nedá normálně lidsky existovat. Něco si tedy vyděláme a začneme takto získané finanční prostředky utrácet, ale tyto mizí příliš rychlým tempem, a nakonec už nám zákonitě nezbývají. A byť bychom potřebovali další, už třeba nemáme vůbec žádné. A účty k proplacení nepřestávají přicházet.

eura peníze

A co teď s tím? Jak platit, když nejsou tolik potřebné finanční prostředky? Kde vzít na to, na co už nemáme a co bychom měli tím pádem postrádat, ač se s takovou situací nemůžeme a nechceme smiřovat?

Možná vás napadlo, že si lze v podobné situaci polepšit tím, že někde dostaneme půjčku. A kus pravdy na tom určitě je. Ale současně je tu i jedna skutečně zásadní komplikace, jíž je skutečnost, že nám ne každou půjčku kdykoliv schválí. Někdy poskytovatel půjčky, která by nám vyhovovala, prohlásí po našem prověření, že nejsme bonitní, a odmítne nám jakkoliv pomoci. Inu, mohl by na tom prodělat, a to přece ve vlastním zájmu nedopustí.

eura bankovky

Ale neklesejme na mysli. Když nám nepůjčí jeden z finančních ústavů, třeba nám půjčí ten druhý nebo třetí. Nebo třeba aspoň nebankovní společnost, u níž se dá získat hypotéka bez příjmu. A je to právě taková nebankovní hypotéka, o kterou by se měli ucházet ti z nás, kteří nemají naději uspět jinde. Protože co vyžadují od zájemců o půjčky banky? Dostatečné příjmy a dobře vypadající registry dlužníků. A co žádá nebankovní hypotéka? Především zástavu nemovitosti. A kdo nezvládne to první, může zvládnout aspoň to druhé. A pak už je problém s dočasným nedostatkem peněz vyřešen. Protože v podobě nebankovní hypotéky získá žadatel rychle a výhodně právě to, co je mu potřeba.