Finance

Peněz je někdy málo


Lidé neznalí poměrů někdy závidí podnikatelům vysoké zisky a spolu s tím haní jejich neustálou honbu za ziskem. Podnikatelé jsou podle nich nenasytní hamouni, kterým snad ani o nic jiného než o peníze nejde. A hamižnost a případně lakota jsou nepěkné vlastnosti.

cizí peníze

Jenže ono je to hodně sporné. Jistě, někdy jsou skutečně takoví podnikatelé zavrženíhodní, pokud se ženou jenom za penězi, jdou takzvaně nebo třeba i doslova přes mrtvoly a neohlížejí se na nic kolem sebe. Ale často je to jinak. Často se podnikatelé snaží vydělat co nejvíce z docela prostého důvodu. Musí uživit sebe, musí financovat fungování svého podnikání, musí platit povinné odvody státu a dalším institucím, musí dávat mzdy svým zaměstnancům a utrácet třeba i za spousty dalších důležitých věcí. A k tomu jsou potřeba velké peníze, které se musí sehnat. A tak podnikatelé pracují do úmoru a současně někdy také šetří na tom, na čem se šetřit dá, aby svou finanční situaci zvládli. Protože na co si nevydělají, to nemají, na to jim nikdo jiný dobrovolně peníze nedá.

eura peníze

Takže je snaha podnikatelů o velké zisky pochopitelná. Musí si je zajistit, aby vše mohlo fungovat tak, jak to fungovat má.

Ale někdy se přesto dost peněz nevydělá. A pak nastávají krušné časy. Protože se třeba nedaří ani udržet fungující podnikání, které potřebuje i investice, na které kvůli nedostatečným příjmům peníze nestačí. A kdyby v takové chvíli neexistovala americká hypotéka bez registru FAHD, kdo ví, jak by to mohlo s mnoha podnikateli dopadnout. Kdyby totiž neexistovala taková nebankovní hypotéka, byli by mnozí podnikatelé ztracení. Potřebovali by peníze, které by zrovna neměli, ale banky by jim kvůli jejich problémům nepůjčily a nebylo by řešení, jímž by se daly ekonomické potíže v podnikání zvládnout.

Ale protože existují nebankovní hypotéky, stačí dát do zástavy nemovitost a potřebná podnikatelská půjčka se sežene.