Zboží

Radost pěstování.


Většina lidí kteří mají rádi ovoce a hlavně zeleninu, se snaží si něco vypěstovat samy. Není to nic složitého, a když to máte již v zemi, stačí, když to zalíváte a ono to roste v podstatě samo. Ovšem musí to do té země někdo dát a musíte někde sazenice vzít. Většinou to začíná tak, že si musíte připravit půdu, kam to budete sázet, jestli to budou vyvýšené záhony, což je teď velkým hitem nebo to bude jen obyčejný záhon, který vám ovšem taky dobře poslouží. Ovšem musíte půdu zrýt a připravit jí na sázení, země se tak provzdušní a bude lépe připravená. Sazenice si můžete vypěstovat samy ze semínek, nebo je můžete koupit na tržišti, v zahradnictví nebo v obchodních centrech.

plastove bedny

Na začátku sázecí sezóny se prodávají sazenice skoro všude anebo vám je může předpěstovat někdo z rodiny. Například maminka, která si bude taky sázet zeleninu na svou zahradu. Můžete jí poprosit, aby toho vysadila o trochu více, abyste měli taky. Na vysazování není nic těžkého, stačí vám kelímky a hlína se semínky. Jen semínka vložíte do kelímků, a přikryjete igelitem, aby se hlína zapařila a semínko mělo lepší podmínky. Když to zvládnete, vykouknou na vás první lístky po několika dnech. Což je naprosto skvělí pocit, že vám už něco roste. Je to skvělé, když to můžete chodit kontrolovat a jak se sazenicím daří.

plastove bedny

Máte z toho radost a to je skvělé. Nemusíte si toho sázet moc, abyste pak měli přebytky, které nikdo nebude chtít. Můžete si vysadit od každého jen pár kousků a to vám bude stačit. Takový malý základem jsou rajčata, papriky, okurky, cukety, pár kedluben na chuť a nějaký salát. Při větším rozmachu to jsou pak dýně, lilek, špenát, pórek, cibule, brambory, česnek, květák a brokolice, ale do takové zahradničení se pouští málokdo. Jen ti, co mají větší zahrady a pěstování je opravdu baví. Když vše vysadíte tak se můžete těšit na sklizeň, se kterou vám pomůže plastová bedna, kde krásně zeleninu uskladníte nebo vám poslouží jen na přenos domů, kde zeleninu očistíte a uskladníte do lednice, nebo rovnou nakrájíte na talíř.