Byznys

Instalatérské práce obnáší i montáž a rekonstrukce topení


Instalatér je jedna z nejnáročnějších profesí. Prokazuje to i pokles zájmu žáků základních škol, kteří nemají zájem o tento učňovský obor, ačkoli je všeobecně známo, že instalatér se uživí, a má hodně zakázek, a také že jde o velmi dobře placenou profesi. Náročnost instalatérských prací spočívá ve velmi širokém rozpětí činností, které bychom mohli shrnout pod tři slova, která vystihují onu podstatu – vody, topení a plyn. Instalatér vím dle platného ceníku http://www.kanalizace-instalateri.cz/cenik3.pdf tedy nenabídne pouze zavedení vody do domu, pracovní zaměření pokrývá i instalaci odpadového potrubí a čištění kanalizace, výstavbu a rekonstrukci či opravy plynových zařízení a spotřebičů a také vše, co se týče topení.

vodovodní baterie

Radiátory – instalatéra můžete požádat o výměnu stávajících radiátorových těles, například pokud jsou silně zkorodovaná a blíží se konec jejich životnosti. Možné je ke stávajícímu topnému okruhu přidat další tělesa, například pokud stavíte obytné podkroví z bývalých půdních prostor.

Plynový kotel – součástí topného okruhu bývá i plynový kotel, instalatéři jej mohou revidovat, opravit, zprovoznit či vyměnit za jiný výkonnější a modernější typ. Práce s plynovými kotli připadá pouze do rukou instalatéra a nikdo jiný by neměl tuto činnost provádět z bezpečnostních důvodů.

instalatérské práce

Topení v podlaze – instalatéři vám mohou zprovoznit podlahové vytápění, zapojí topné okruhy do rozdělovače a ten připojí k topnému zdroji, například k plynovému kotli nebo ke krbovému výměníku.

Havarijní situace – instalatéři také řeší veškeré havarijní situace, které se týkají vody, plynu a topení. Můžete je přivolat v průběhu celého roku, každý den, a to i v noci, nezávisle na nedělích a svátcích. Vyplatí se zjistit na instalatéry telefonický kontakt ještě před tím, než se něco přihodí, a mít jej uložený na bezpečném místě i mimo mobilní telefon.