Zboží

Pěstování ovoce a zeleniny


Není to jen tak

Očekávání, že do země na jaře zasadíte nějaká semínka a potom nebudete nic dělat s tím, že nakonec sklidíte bohatou úrodu je v drtivé většině případů mylné, protože pěstování se chce pro dosažení dobrých výsledků skutečně věnovat, a to zabere poměrně dost času. Jako první je zapotřebí mít vhodné místo k pěstování, což může být zahrada u rodinného domu, chata či zahrádka v zahrádkářské oblasti. Pokud však bude místo vzdáleno od Vašeho bydliště, tak je to náročnější časově i finančně, protože dojíždění není tak pohodlné jako vlastní zahrada u domu, akorát ne všichni tuto možnost mají. Samozřejmě na zahradě je potřeba mít vhodnou půdu a po zasazení se o rostlinky dobře starat.

skleník z polykarbonátu

Kromě dostatečné zálivky je zapotřebí okopávání, hnojení a pravidelná kontrola. Když by se totiž vyskytl nějaký škůdce a včas bychom nezakročili, tak by postupně veškerou úrodu hravě zničil a naše veškerá práce přišla vniveč.

Vhodné prostředí

Kromě pěstování venku na záhonku máme i další možnosti, které můžou přinést ještě lepší úrodu. My se dnes pozastavíme u skleníku, protože je to snadný způsob, jak dosáhnout vyšší teploty a prodloužit si tak období pěstování. Často se sem dávají rajčata a papriky, protože ty vyšší teploty ocení.

polykarbonátový skleník

Na jaře jej zase můžete využít jako pařeniště, protože se dá zasít všemožná přísada a následně ji přesadit ven až nebude hrozit, že nám ji zničí nějaký zákeřný jarní mrazík, což rozhodně nepotěší žádného pěstitele. Skleníků se dá pořídit celá řada, přičemž rozhodně nevadí, pokud jste nějaký malý pěstitel a máte péči o zeleninu a ovoce pouze jako koníček a pro vlastní spotřebu. V takovém případě jistě oceníte malý skleník https://www.skleniky.eu/, protože si do něj zasadíte akorát kolik potřebujete. Výhodou je rozhodně odolné provedení, takže se tento produkt nezalekne ani nepříznivého venkovního počasí. Při správné montáži se na něj můžete tedy plně spolehnout.